Staff

Jonathan Aguilar

Jonathan Aguilar

Manager of Custodial

Chris Ames

Chris Ames

Controller - Assistant

Les Andrieux

Les Andrieux

Trash Handler

Matt Andrieux

Matt Andrieux

Physical Plant Associate Director

Junior Artigas

Junior Artigas

Director Media Services

Archibald Asare

Archibald Asare

Accountant II

Ellen Balk-Dick

Ellen Balk-Dick

James Ball

James Ball

Tradesperson I

Gina Barnhart

Gina Barnhart

Senior Accountant

Melissa Barton-Catelli

Melissa Barton-Catelli

Assistant Athletic Director

Melanie Beaulieu

Melanie Beaulieu

Operations Accountant

Rafael Benavides

Rafael Benavides

Custodial Supervisor II

Ashley Betancourt

Ashley Betancourt

Bookkeeper/Accountant

James Bevins

James Bevins

Tradesperson I

Charles Bird

Charles Bird

Landscape Supervisor I

Pam Bobst

Pam Bobst

Program Coordinator - Nursing Department

Nicholas Borchik

Nicholas Borchik

Enrollment Counselor

Mayra Bradley

Mayra Bradley

Student Financial Services Counselor - Student Financial Ser

Jonathan Bradley

Jonathan Bradley

Registrar

James Burville

James Burville

Programmer III

Spencer Cadiente

Spencer Cadiente

Tradesperson I

Alexander Caldwell

Alexander Caldwell

Hazardous Materials and Laboratory Supervisor

Michele Carlson

Michele Carlson

Nurse I

Candice Carstens

Candice Carstens

Assistant Registrar

Angel Castillo

Angel Castillo

Enrollment Counselor

Margaret Chapman

Margaret Chapman

Chris Cho

Chris Cho

Director - Aviation

Juliann Chunestudy

Juliann Chunestudy

H R Health Plans/Risk Mgr

Pauline Cidro

Pauline Cidro

Enrollment Counselor

Ledy Colon

Ledy Colon

Tradesperson I

Cari Cordis

Cari Cordis

Mail Services Clerk

Veronica Cortes

Veronica Cortes

Housekeeper,Housekeeper

Judy Cushman

Judy Cushman

Learning Disabilities Counselor

Bob Cushman

Bob Cushman

President

Girma Damte

Girma Damte

Custodial Supervisor II

Lester DeGuzman

Lester DeGuzman

Accounts Payable Accountant - Accounting

Maritza Delgado

Maritza Delgado

General Worker - Albion

Eneida Dena

Eneida Dena

Loans/Collection Technician

Peter DeWeber

Peter DeWeber

Custodial Supervisor I

Albany Diaz

Albany Diaz

Accounts Receivable Accountant - Accounting

Liana Doellerer

Liana Doellerer

Delene Drescher

Delene Drescher

Academic Records Specialist Full-Time

Autumn Duarte

Autumn Duarte

Non-Student - Tlc Individual Coach

Tania Duncan

Tania Duncan

Non-Student - Tlc Individual Coach

Gene Edelbach

Gene Edelbach

Vice President for Enrollment, Marketing, & Communications

Jessica Edens

Jessica Edens

Laboratory Instructor/Assistant

Ashley Eisele

Ashley Eisele

Director of Marketing & Communications

Dennis Elkins

Dennis Elkins

Associate Director of Information Technology Services

Suzie Ermshar

Suzie Ermshar

Student Interviewer - Business Administration Part-Time,Counseling Center Coordinator,Executive Assistant/Office Manager,Staff Secretary II,Staff Secretary III

Tony Fabian

Tony Fabian

Housing Coordinator

Cynthia Fabian

Cynthia Fabian

Office Manager/Secretary - Physical Plant

Jon Falconer

Jon Falconer

Network Administrator - Information Technology

Allison Fox

Allison Fox

Director of Honors Program

Naveed Frank

Naveed Frank

Student Account Manager

Ada Funes Rusch

Ada Funes Rusch

Preschool Director - Head Teacher (ba/Bs)

Gregg Gallemore

Gregg Gallemore

Tradesperson I

Cesar Garcia

Cesar Garcia

Tradesperson I,Utility Reader Hourly- Utilities

Vivian Geow

Vivian Geow

Sarah Gitter

Sarah Gitter

Credential Analyst - Part-Time

Ana Gonzalez

Ana Gonzalez

Housekeeper,Housekeeper